Bezpieczne przesyłki gwarancją sukcesu

Aby przesyłka była bezpieczna, przede wszystkim należy ją odpowiednio dobrze zapakować. Jeśli np. chcemy wysłać płyty, nie wsadzimy ich przecież do zwykłej koperty pomimo tego, że doskonale by się tam zmieściły. Zwykła koperta nie zapewnia praktycznie żadnej ochrony poza papierem, który może chronić jedynie zawartość przed wzrokiem niepowołanych osób. Ale płyt podczas transportu na pewno nie ochroni.

Jak zatem wysyłać, aby nie uszkodzić?

Najlepszym wyborem na takie wysyłki są trwałe koperty bąbelkowe. Chronią one zawartość, wykorzystując do tego zgromadzone w bąbelkach powietrze. Ale nie tylko. Ochronę stanowi także trwały, zewnętrzny papier, z którego zrobiona jest koperta. Dlatego zanim wyślemy jakiś delikatny przedmiot, zastanówmy się nad jego bezpiecznym opakowaniem. Koperty bąbelkowe to także dobry pomysł na wysyłanie samych dokumentów. Nawet jeśli dokumenty nie są specjalnie delikatne i raczej w czasie transportu nic złego spotkać je nie może, to koperta bąbelkowa może być użyta dla ochrony ich zawartości. Zwyczajnie, niewiele widać pod światło przez taką kopertę i jakieś ważne dokumenty nie będą „podglądane” przez niepowołane osoby. To bardzo ważne szczególnie, jeśli korespondencja dotyczy newralgicznych i złożonych tematów. Np. wysyłając pozew sądowy nie chcemy, aby ktoś – kierując kopertę pod światło – mógł przeczytać jego treść. Dotyczy to także innych urzędów, do których zazwyczaj musimy coś wysłać i nie mamy zamiaru tego zbytnio eksponować.

Generalnie każda przesyłka powinna być otoczona ochroną korespondencji. Istnieje zasada, że cudzych listów się nie otwiera. Nie każdy jednak respektuje tę zasadę. Dlatego wysyłając zarówno ważne pisma, czy też delikatne towary, warto skorzystać z tanich kopert bąbelkowych. Ich cena jest naprawdę niewielka w porównaniu do roli, jaką spełniają.