You are currently viewing Bezpieczne farby do włosów

Bezpieczne farby do włosów

 

Zdecydowanej większości osób farba do włosów kojarzy się z preparatem, który pozwala nam na zmianę koloru naszych włosów, ale jednocześnie niszczy ich strukturę. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się jednak farby, które ze względu na swój skład są całkowicie bezpieczne dla naszych włosów. Nadają im pożądanego przez nas koloru, a dodatkowo dbają o ich odżywienie.

Sklep z naturalnymi farbami do włosów

bezpieczne naturalne farby do włosówOczywiście, farby, o których mowa bazują na naturalnych składnikach, więc powinniśmy poszukiwać ich przede wszystkim w sklepach, które specjalizują się w sprzedaży w pełni naturalnych kosmetyków. Bezpieczne naturalne farby do włosów najczęściej bazują na hennie, która umożliwia ich zafarbowanie na dowolny kolor, jeśli tylko zostanie ona połączona z odpowiednimi ziołami. Farbowanie włosów przy pomocy farby bazującej na hennie jest nieco bardziej wymagające niż to, które przebiega przy zastosowaniu standardowych farb do włosów proponowanych nam przez popularne firmy. Wymaga od nas więcej czasu, ale efekt, który możemy uzyskać po jej zastosowaniu będzie korzystny dla naszych włosów nie tylko ze względu na kolor, na którym nam zależy. Zastosowanie naturalnej farby do włosów pomaga w ich odżywieniu, dzięki czemu włosy nabierają zdrowego blasku i są mniej podatne na złamania czy wypadanie. Dodatkowo, farba naturalna jest w pełni bezpieczna, nie powoduje reakcji alergicznych i może być używana przez kobiety w ciąży.

Na rynku znajdziemy przynajmniej kilka firm, które proponują nam ziołowe farby do włosów, bazujące na wykorzystaniu henny w składzie. Włosy pofarbowane przy zastosowaniu tego typu farby cechują się trwałą zmianą koloru, dzięki czemu kolejne farbowania mają na celu zmianę koloru odrostów i odświeżenie koloru na pozostałej długości włosów.