Autogaz możliwy do zamontowania również w dieslach

 

Jeszcze do niedawna montaż autogazu zarezerwowany był jedynie dla samochodów z silnikiem benzynowym. Z powodu braku odpowiednich technologii nie było to możliwe w silnikach napędzanych olejem. Dzisiaj to się już zmieniło, a technologia sekwencyjnych instalacji lpg pozwala na zamontowanie ich nawet w samochodach na olej napędowy.

Montaż autogazu w dieslach to spore korzyści

autogaz w RzeszowieInstalacja lpg do samochodów z silnikiem diesla jest droższa, aniżeli do samochodów benzynowych. Wynika to przede wszystkim z tego, że stosowana technologia jest bardzo zaawansowana. Na pewno jest to zupełna nowość i niewielu kierowców diesli już wie, że ma taką możliwość. Tym czasem, podobnie jak w samochodach na benzynę, lpg w dieslu to bardzo duża oszczędność. Olej napędowy kosztuje praktycznie tyle samo co benzyna. Nawet biorąc pod uwagę to, że autogaz w Rzeszowie do diesli jest droższy to i tak opłaci się zamontować taką instalację. Przy czym dla diesli jest to opłacalne przy naprawdę dużej ilości przejeżdżanych kilometrów. Najnowocześniejsze instalacje autogazu można zamontować w każdym rodzaju silnika diesla. Nawet jeśli jest to silnik na turbinie doładowującej. Montaż lpg nie obniży w żaden sposób osiągów samochodu a można nawet napisać, że osiągi te jeszcze poprawi. Chcąc dodać do silnika diesla wtrysk gazu należy znaleźć serwis, który naprawdę zna się na rzeczy. Bo do takich aut konieczne jest zamontowanie najwyższej klasy instalacji lpg. Jest to o wiele trudniejsze zadanie, aniżeli autogaz w samochodach z silnikiem na benzynę.

Instalację lpg dzisiaj można założyć w każdym samochodzie. Również w autach z silnikiem na olej napędowy montuje się dzisiaj instalacje gazowe. Są one bezpieczne dla silnika, poprawiają jego osiągi i zmniejszają spalanie oleju zastępując go gazem lpg. Oszczędności na paliwie są spore, ale sama instalacja jest trochę droższa niż do aut benzynowych.