Augustyn Pelanowski i tematy wiary

augustyn pelanowski

Dla wielu z nas temat wiary jest bardzo trudny. Wyznajemy różne religie, lub nie wierzymy w nic, jednak bez względu na zajmowane stanowisko rozmowy na ten temat nie należą do łatwych. Co jednak zrobić, gdy potrzebne są nam odpowiedzi na nurtujące nas pytania?

Augustyn Pelanowski – popularny autor katolicki

augustyn pelanowskiWstydzimy się je zadać, nie wiemy, z kim zacząć rozmowę, jednak jest nam źle z tym, że wciąż nie znamy odpowiedzi. Wtedy dobrym rozwiązaniem okazać się może księgarnia katolicka, W moim rodzinnym Krakowie jest ich wiele. Można by zastanawiać się, że Kraków naprawdę potrzebuje ich aż tyle…Jednak odpowiedź jest zaskakująca- skoro nie upadają znaczy, że potrzebuje. Ludzie chcą żyć zgodnie ze swoim sumieniem, więc wciąż szukają i stawiają pytania. Na postawione pytanie próbują zaś sobie udzielić odpowiedzi. Z pomocą przychodzą pisarze, rekolekcjoniści, kapłani. Bardzo popularny wśród czytelników jest ojciec autor książki – Augustyn Pelanowski. Do licznych domów i umysłów dociera także Marcin Jakimowicz. Wielu autorów książek katolickich cieszy się naprawdę dużą popularnością wśród czytelników. Kto zada sobie pytanie i będzie chciał znaleźć na nie odpowiedź zdoła to zrobić. Prasa oraz literatura katolicka są bardzo obszerne. Tak samo wygląda sprawa w wydawnictwach innych wyznań, religii i kultów. Wcale nie trzeba podejmować trudnych tematów w tłumie, wśród ludzi gdzie boimy się wyśmiania z powodu naszej niewiedzy, czy odmiennych poglądów. Nie trzeba szukać nauczycieli, czy wykładowców, którzy swoimi słowami rozwieją nasze wątpliwości. Można poradzić sobie samodzielnie. Wystarczy tylko chcieć.

Odrobina zaangażowania, nieco dobrych chęci i otwarty umysł, a do każdej odpowiedzi zdołamy dojść sami. Niczego nie musimy brać na wiarę. Wystarczy szukać, pytać, zastanawiać się i podejmować trud, a przekonujące nas dowody w końcu same wpadną w nasze ręce.